Wyjście tranzystorowe modułu umożliwia płynne sterowanie oświetlenia żarowego, halogenowego oraz LED na napięcie 230V/AC co pozwala na tworzenie indywidualnych scen świetlnych.
Wbudowane wejścia parametryczne rozróżniające stany: zwarcie, rozwarcie oraz stany pośrednie (typowe dla linii alarmowych) dzięki czemu możemy wejścia wykorzystać do podłączenia urządzeń wyposażonych w styki bezpotencjałowe np.: włączniki ścienne (klasyczne, dzwonkowe), czujniki alarmowe, itp.
Usytuowane na panelu przednim modułu diody sygnalizacji LED pozwalają na szybką identyfikację stanów poszczególnych wyjść modułu i komunikacji ze sterownikiem lokalnym.
Od strony portów wyjściowych moduł rozszerzenia D0101/200 wyposażony został w 1 tranzystorowe do płynnej regulacji natężenia oświetlenia w zakresie 0-100% i mocy 200W
W celu zapewnienia ręcznej możliwości sterowania poszczególnych wyjść modułu oraz rejestracji półautomatycznej urządzenia w oprogramowaniu konfiguracyjnym KOHER BINDER, na panelu frontowym modułu został umieszczony przycisk SET. To dzięki tej funkcjonalności Instalator na etapie uruchamiania i eksploatacji systemu dostaje możliwość ręcznego wysterowania wszystkich wyjść urządzenia w celu sprawdzenia prawidłowości wykonania podłączeń elektrycznych. Funkcja ta uruchamiana jest poprzez 5s naciśniecie przycisku na płycie czołowej co sygnalizowane jest mruganiem na czas działania funkcji diody żółtej, czerwonej i zielone. Po wejściu w tryb ręcznego sterowania sekwencyjne naciśnięcie przycisku SET w czasie nie przekraczającym 1,5 s w ilości odpowiadającej numerowi wyjścia powoduje przełączenie stanu wybranego wyjścia na przeciwne. Wyjście z ręcznego trybu sterowania realizowane jest poprzez powtórne naciśnięcie dłuższe od 5 s przycisku SET i sygnalizowane zostaje przełączeniem diody żółtej, czerwonej i zielonej w stan normalnej pracy. Kolejną funkcjonalnością przypisaną do przycisku SET jest rejestracja modułu w oprogramowaniu konfiguracyjnym. Po wywołaniu funkcji "Oczekiwanie na zgłoszenie modułu” w oprogramowaniu KOHER BINDER naciśnięcie przycisku SET rejestruje urządzenie w projekcie systemu.
Do zapewnienia pełnej komunikacji z pozostałymi urządzeniami wykonawczymi, moduł D0101/200 został wyposażony w port komunikacji międzymodułowej w warstwie RS485. Główne złącze komunikacji szeregowej zostało zainstalowane na dolnej części obwodu modułu i oznaczone jako DATA PORTS.
Moduł D0101/200 od strony portów wejściowych wyposażony został w 1 dedykowane wejście parametryczne oznaczone IN1 rozróżniające stany NC; NO; 1k; 2k; 3,2k; 4,2k,.6k; 10k. W bezpośredniej bliskości wejść parametrycznego zlokalizowane zostało wyjście napięciowe przeznaczone do zasilania urządzenia peryferyjne napięciem 12V/DC pobieranym z magistrali komunikacyjnej KOHER-BUS.