Multiroom jest zintegrowanym, kompleksowym systemem audio, umożliwiającym słuchanie wybranych źródeł muzycznych, w każdym pomieszczeniu w tym samym czasie. Każdy Rozwiązanie to eliminuje konieczność montowania urządzeń audio w poszczególnych pomieszczeniach budynku. Zasada działania systemu multiroom jest  bardzo prosta – jednostka centralna umieszczona w dowolnym miejscu, zawierająca muzykę, rozsyła sygnał audio do wielu pomieszczeń dzięki odpowiednim sterownikom, wzmacniaczom głosowym i głośnikom. Multiroom pozwala nagłośnić praktycznie każdą liczbę pomieszczeń, dopasowaną do Państwa oczekiwań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Multiroom daje nam możliwość podłączania do systemu najnowocześniejszych rozwiązań i urządzeń. Zastosowanie serwera muzycznego, który może pomieścić nawet kilkanaście tysięcy utworów; dostęp do internetowych stacji radiowych, oraz do najpopularniejszych serwisów muzycznych online pozwala na bardzo szybkie wyszukanie oraz odtworzenie ulubionej muzyki zarówno w łazience, sypialni, salonie, ogrodzie czy basenie.

Każdy z domowników może  posiadać niezależny dostęp do zgromadzonej biblioteki muzycznej, tak by w każdej strefie brzmiała wybrana przez siebie muzyka. Odwróćmy sytuacje. Gdy chcesz stworzyć wyjątkowe przyjęcie, w gronie znajomych, przyjaciół; wybierając opcje „Party”, możesz odtwarzać tę samą muzykę we wszystkich pomieszczeniach. Zamiast nużącego dźwięku budzika, codziennie rano możesz budzić się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Podczas przemieszczenia się pomiędzy pokojami, muzyka może podążyć za Tobą – i to bez konieczności uruchamiania kolejnych zestawów audio. Muzyka pojawia się w miejscu gdzie pojawia się ruch, natomiast w miejscu gdzie ruch zanika, muzyka przycisza się. W momencie gdy zadzwoni telefon, domofon, lub dzwonek do drzwi, system automatycznie wyciszy muzykę, tak by umożliwić nam spokojną rozmowę, otwarcie bramki wejściowej lub drzwi domowych.

 

 

 

 

 

 

Systemem multiroom możemy sterować za pomocą klawiatur naściennych (zarówno prostych z przyciskami jak i nowoczesnych dotykowych wyświetlaczy LCD); oraz drogą bezprzewodową, dzięki wykorzystaniu telefonów komórkowych, komputera, specjalnych pilotów czy  popularnego iPoda, który również może występować w charakterze serwera muzycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalety stosowania systemu Multiroom:

 

- możliwość sterowania muzyką w każdym miejscu, również poza budynkiem

 

- oszczędność miejsca – wszystkie urządzenia sterowane znajdują się w jednym miejscu

 

- niezależny wybór źródła oraz regulacji głośności dla każdego pomieszczenia

 

- gromadzenie ulubionej muzyki na specjalnych serwerach

 

- integracja z innymi systemami w budynku

 

- większa estetyka pomieszczeń dzięki ukryciu głośników w ścianie lub suficie

 

- wygodna i prosta obsługa

 

- wizualizacja utwórów

 

 

 

 

© 2002-2010 KOHER Sp. z o.o. projekt graficzny AON      CMS WaWMedia