Rzeczy, które nas otaczają są tak dobre jak dobrze je zaprojektowano

 

 

 

 

 

Trudno o coś silniej związanego z naszym codziennym  życiem, niż nasz własny dom.

Wszyscy pragniemy aby był funkcjonalny, przestrzenny,  ciepły i wygodny.

Ale czy dom może być inteligentny?

Tak, jeśli wyprzedza o krok życzenia jego mieszkańców poprawiając  warunki ich życia.

Kierując się tą ideą zbudowaliśmy system zintegrowanego zarządzania domowymi urządzeniami elektrycznymi, które podnosząc komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektu obniżają koszty jego eksploatacji.

 

Rozwiązanie KOHER  jest zaawansowanym technologicznie system automatyki budynku, umożliwiającym  podłączenie , sterowanie oraz nadzór nad wieloma urządzeniami  zainstalowanymi w obiekcie.

System korzysta głównie z własnych rozwiązań, umożliwiając  integrację  z urządzeniami innych producentów.  Efektem jest łatwość adaptacji, intuicyjna obsługa oraz niskie koszty eksploatacji i modernizacji.

 

 

 

Jak to działa?

                  Jeden system - wiele funkcji.

 

Technologia KOHER wspomaga domowników w czynnościach, które zabierają czas, są nużące,  lub których zaniechanie może pociągnąć za sobą niepożądane skutki.

Poruszając się po domu,  nie sposób wciąż kontrolować  gdzie pali się zbędne oświetlenie, czy wyłączyliśmy  żelazko albo czy ogrzewanie w którymś  z pomieszczeń nie jest ustawione zbyt mocno.

Podobnie  jest z bezpieczeństwem.  Kładąc się spać lepiej mieć pewność, że rolety w oknach są zamknięte, a system alarmowy będzie pamiętał o nas, nawet jeśli my zapomnimy o nim.

System umożliwia też twórcze jego wykorzystanie aby korzystanie z domu niosło radość i poprawiało komfort życia jego mieszkańców.

Reżyserowanie oświetlenia, sterowanie wentylacją czy systemem nagłośnienia domu to tylko przykłady możliwości. Tak naprawdę największą barierą bywa wyobraźnia, której utarte schematy ograniczają swobodę naszej osobistej przestrzeni.

Wymyśl jak chciałbyś mieszkać, a system podąży krok za Tobą.

Projektując system wraz z nami, sam decydujesz, jak dalece ma on ingerować w otaczającą cię przestrzeń. Jeśli zmienisz zdanie, system zmieni się wraz z nim.

   

 

 

   

 

Wszystko w małym placu. 

                   Małym placem można wskazać nawet największą gwiazdę.

 

Nawet najlepsze urządzenie jest bezużyteczne jeśli jego obsługa jest skomplikowana i czasochłonna. Dlatego stworzyliśmy system sterowania oparty o panele i ekrany dotykowe, które  umożliwiają intuicyjne kontrolowanie pracy urządzeń.

 

To ty decydujesz co ma się stać kiedy naciśniesz wybrany przycisk.

 

 

 

 

 

 

Technologia KOHER scala w jeden organizm funkcje nadzorowania obiektu, sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i wentylacją , oraz mające wpływ na komfort i radość  użytkowania obiektu. Wyróżnia  go elastyczność, wygoda i prostota użytkowania, a cechy systemu można podzielić na trzy grupy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

System umożliwia włączanie bądź wyłączanie wybranych obwodów elektrycznych za pomocą jednego przycisku.

Daje możliwość opisu zaprogramowanych scen  bądź sekwencji świetlnych, oraz zarządzanie parametrami centralnego ogrzewania, za pomocą dedykowanych paneli dotykowych.

Nadzoruje dostęp do obiektu osób trzecich  i automatykę wjazdu na teren obiektu / posesji.

Umożliwia sterowanie nawiewem ciepłego powietrza z kominka, centrali wentylacyjnej lub z obu źródeł równocześnie.

Udostępnia wewnętrzną pamięć plików muzycznych, umożliwiając ich odsłuch w dowolnym pomieszczeniu w ramach systemu KOHER Multiroom

System umożliwia automatyzację procesu pielęgnacji ogrodu i roślinności włączając stosowne urządzenia zraszające, nawadniające  i inne zasilane energią elektryczną w zaprogramowany sposób.

System przy pomocy smart fonu, tabletu lub komputera wizualizuje i umożliwia intuicyjne sterowanie pracę urządzeń.

 

Sterowanie i monitorowanie centralnego ogrzewania umożliwia optymalizację temperatury w każdym z pomieszczeń osobno, zależnie od jego przeznaczenia. Przyczynia się to do zmniejszenia zużycia energii cieplnej.

System automatyzuje włączanie i wyłączanie oświetlenia w zależności od obecności w nim ludzi wydatnie obniżając zużycie energii elektrycznej.
 

Rozwiązanie KOHER to również wysokiej klasy system elektronicznego zabezpieczenia obiektu.

Na żądanie  system zamieni dom w twierdzę,  zamykając automatycznie rolety w oknach i ryglując drzwi. Czujniki załączą oświetlenie w momencie pojawienia się  intruza,  a jeśli zostanie naruszona strefa bezpieczeństwa system wywoła alarm  i wyślę  powiadomienie do agencji ochrony oraz  właściciela.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czas odpowiedzieć na podstawowe pytanie nurtujące każdego inwestora.

Co daje technologia KOHER ?

Korzyści z wdrożenia naszego systemu są wielowymiarowe.  Najłatwiej wskazać oszczędności ekonomiczne  wynikające z optymalizacji zużycia energii elektrycznej i cieplnej.  To po prostu widać po malejących rachunkach.

Równie łatwo przekonasz się o zwiększonym poczuciu bezpieczeństwa.

Świadomość, że nawet jeśli zapomnisz o systemie alarmowym to on nie zapomni o Tobie, działa uspokajająco.

Ale jak opisać emocje towarzyszące poczuciu, że Twoje  pragnienia stają się rzeczywistością? 

Jak opisać poczucie dumy kiedy zaprezentujesz domowy spektakl z cyklu światło i dźwięk?

Jaką wartość ma poczucie spokoju, że dom pozostawiony bez opieki podczas wakacyjnych wojaży ... poradzi sobie sam?

Jak wreszcie opisać uczucie radosnego zdumienia, kiedy odkryjesz że system KOHER kosztuje mniej niż się spodziewałeś ?

   

 

 

© 2002-2010 KOHER Sp. z o.o. projekt graficzny AON      CMS WaWMedia